Tüm sorularınızı hızlıca yanıtlayabilirim.

MerhabaBen Büşra

Pati Dünyama Hoş Geldiniz.

Yavru Köpek Nasıl Bakılır ?

Toy Poodle hakkında detaylı bilgiler

Toy Poodle Görünümü ve Poodle Özellikleri;

Toy Poodle diğer köpek ırklarına göre son derece kaliteli bir tüy yapısı ve kürke sahipdir. Poodle ırkının en belirgin özelliği kıvır kıvır olup, koku ve tüy dökümü yapmayan antialerjenik bir yapıya sahip olmasıdır. Toy Poodle tüy yapısının yanı sıra keskin zekası ile de ün kazanmıştır. Dünyanın kabul ettiği en zeki köpek ırkı Border Collie zirvede yer alırken 2. sırada Toy Poodle bulunmaktadır. Toy Poodle keskin zekası sayesinde sahibine hiç bir zorluk çıkarmaz ve eğitime oldukça elverişlidir. Apartman hayatında yaşayan kişiler için Toy Poodle kesinlikle tavsiye ettiğimiz ırkların başında gelmektedir.

toy poodle

Toy poodle yavrusu ve Toy Poodle fiyatları hakkında bilgiler

Toy Poodle diğer süs köpekleri ile karşılaştırıldığında burun yapısı uzun olduğu fark edilmektedir. Uzun burunlarının görüntüsünü kıvırcık tüyler kapatıyor ve oldukça şirin bir görüntüye kavuşuyor.  Toy Poodle ırkı uzun bacak yapısı ile de dikkat çekmektedir ve bu uzun bacakları toy poodle atletik bir fiziki görünüm katmaktadır.

 

Minyatür Poodle 28-45 cm
Standart Poodle 45-60 cm
Toy Poodle boyutu
Boy: 24-28 cm
Ağırlık: 1,8- 2,8 kilo
Ömürleri : 12-18 yıl

Toy Poodle Irkı Karakteri

En başında belirttiğimiz gibi zeki bir ırk olması karakterini de fazlasıyla olumlu olarak etkilemektedir. Toy Poodle cinsi yabancı kişilere karşı mesafeli davranırlar ve hemen şımarıp samimi hareketlerde bulunmazlar, sahibinin de orada olmasını ve tanıştırmasını beklerler. Yabancı kişilere saldırgan tavırlar sergilemezler ancak oyuncağını alma, yemeğine dokunma veya sahibine el şakası yapmadınız sürece. Diğer köpek ırklarına karşı agresif bir tavır sergilemezler ve diğer köpek ırkları ile geçinebilmektedir. Zaman zaman havlama ile az da olsa gürültü yapabilmektedirler. Temel itaat eğitimi verilerek bu tür sıkıntılar çok çabuk atlatılabilmektedir. Poodle ırkı temel eğitim verilmediği takdir de şımarabilir ve sizin istekleriniz yerine kendi kafasına koyduğu her şeyi yapabilecek kapasiteye sahiptir. Bu sebeple Toy Poodle yavrusu erken yaşlarda temel itaat eğitimi verilmelidir.

Toy Poodle yavrusu

Toy Poodle yavrusu

Toy Poodle ırkı atletik fiziğe sahip olmalarının yanı sıra oldukça hareketli ve sürekli oyun oynama isteğine sahiptir. Bu tür istekleri günlük belirli saatlerde egzersiz yaptırarak giderebilirsiniz. Günlük yapılan egzersizler yada ayırdığınız vakit ile enerjisini alıp gün içerisinde sakin bir yapıda kalmasını sağlayabilirsiniz.

Toy Poodle Renk Skalası

Toy Poodle araştırdığınız da bir çok renk Poodle olduğunu görmüşsünüzdür. En çok karşılaşılan ve en değerli renkleri aşağıda bulabilirsiniz.
• Kayısı ( en sık bulunan )
Red Poodle ( En çok tercih edilen ve En yüksek fiyat )
• Siyah
• Mavi
Kahverengi (Sık bulunur ve değerlidir)
• Krem
• Gri
• Gümüş
• Gümüş-bej
• Beyaz
• Siyah-beyaz

Toy Poodle fiyatları ;

Toy Poodle fiyatları son zamanlar da ki popüleritesinden dolayı oldukça artmış bulunmaktadır. Poodle fiyatları günümüz de 12.000 TL ile 18.000 TL olarak değişkenlik göstermektedir. Safkan red Poodle fiyatı : 18.000 TL olurken apricot Poodle fiyatı 12.000 TL olarak bilinmesi gereklidir.

Sizler de Toy Poodle sahiplenmek ve Garantili yavru istiyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz.
 İletişim : 0 553 076 16 00