Yavru köpek fiyatları ve satılık yavru köpek ilanları

MerhabaBen Büşra

Pati Dünyama Hoş Geldiniz...

Yavru Köpek Bakımı

Toy Poodle

Toy Poodle

Sizlere bu zamana kadar biriktirdiğimiz deneyimlerimizi paylaşıp, toy poodle ırkı hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız için bu makalemizi hazırladık. Makalemizin detaylarında toy poodle ırkı hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızın cevaplarını bulabileceksiniz. Kısaca bahsetmek gerekirse Toy poodle ; son zamanlar da oldukça popüler olmuş güzellik abidesi bir köpek ırkıdır. Toy poodle güzelliği yanı sıra tüy yapısı ile de herkesi kendine hayran bırakmayı başarmıştır. O halde gelin toy poodle ırkını ve toy poodle yavrusu yakından tanıyalım.

Toy Poodle ırkı özellikleri

Toy Poodle diğer köpek ırklarına göre daha güzel bir kürk yapısına sahiptir. Kıvır kıvır tüy yapısı ile pelüş oyuncak görünümüne sahiptir. Poodle ırkının en küçük üyesi olarak bilinen toy poodle oldukça popülerdir. Toy poodle ırkının özellikleri arasında burunlarının uzun oluşuda yer almaktadır. Poodle ırkının bir diğer özelliği ise uzun bacakları oluşudur. Bu uzun bacakları sayesinde toy poodle ırkının atletik bir görünüm sağlamaktadır.

Toy poodle fiyatları ve toy poodle yavrusu

Toy Poodle ırkı karakteri

Genel olarak toy poodle karakterinden duygusal, nazik diye bahsedebiliriz. Toy poodle ırkı uysal bir yapıya sahiptir. Zeki bir ırk olduğu bilinen Poodle yavrusu yada yetişkin bir toy poodle yabancı kişilere karşı ilk etapta mesafeli davranırlar. Toy poodle tanıştıkdan sonra ilk görüşten daha farklı bir yaklaşım tarzı sergiler. Yabancılardan ters bir hareket algılamadığı sürece tanışmaya istekli davranır. Peki bu ters durumlar neler diye örnek verecek olursak bunların başında mamasına dokunmak, oyuncağını elinden almak yada en değerlisi olan sahibine karşı sert bir harekette bulunmak diyebiliriz. Diğer köpek ırklarıyla geçinebilir hatta diğer evcil hayvanlar ile de oldukça iyi anlaşabilen bir köpek ırkıdır. Toy poodle yavrusu evinize ilk geldiği andan itibaren temel itaat eğitimini seviye seviye vermeniz gerekmektedir. Eğer eğitim vermezseniz zekası sayesinde sizi alt etmeye çalışabilir ve şımarmaya müsait bir ırk olduğunu belirtmekte fayda var. Zeki olmaları eğitimlerinde sizleri zorlamayacaktır. Zeka kapasiteleri sayesinde kavrama yeteneği de üst seviyededir. Toy poodle diğer süs köpekleri aksine hareket edip enerjisini atmaya bayılır. Genel olarak enerji dolu bir ırkdır. Bu sebeple toy poodle yavrusu için günlük belirli zamanlar da egzersiz ihtiyacı karşılanmalıdır. Egzersiz ihtiyacını karşıladığınız takdirde sakin bir yapıda kalıcaktır.

Toy poodle ırkı fiziki özellikleri

Toy Poodle diğer süs köpeği ırklarına nazaran uzun bacakları ile atletik bir görünümdedir. Dünyada ki köpek ırkları fedarasyonları tarafından 3 boyutu olduğu var sayılan Toy poodle ırkı FCI tarafından dördüncü boy olan medium boyutu da kabul edilmektedir. Tüy yapısını inceleyecek olursak sık ve kıvır kıvırdır. Kaliteli tüy yapısı sayesinde tüy dökümü problemi yaşamazsınız ve koku sorunu da yaşamazsınız. Tüy problemi olmayan ve anti alerjik yönüyle popüler olan bu özel ırk sizler içinde ideal olabilir.

Minyatür boy poodle 28-45 cm
 
Standart boy poodle 45-60 cm
 
Toy Poodle boyutu
 
Boy: 24-28 cm
 
Ağırlık: 1,8- 2,8 kilo
 
Ömür: 12-18 yıl

Toy poodle renkleri

Toy Poodle ırkının birden fazla renk ile karşımıza çıkmaktadır. Sıklıkla karşılaşılan renkler:
• Kayısı
• Siyah
• Kahverengi
• Krem
• Gri
• Gümüş
• Gümüş-bej
• Beyaz
• Siyah-beyaz
• Redbrown
Renbrown olarak tanımlanan bu renk az bulunduğundan ve talep fazlalığından Poodle ırkının en fazla ücret isten rengidir.

Toy poodle fiyatları

Poodle fiyatları son zamanlar da sosyal medyanın da gücünün etkisiyle oldukça yükselmiştir. Popüleritesi ne kadar artarsa fiyatı da o derece yükselmeye devam etmektedir. Toy poodle fiyatları günümüz de güzel ülkemiz sınırları içerisinde 15.000 TL ile 25.000 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Poodle sahiplenmek istiyorsanız bu fiyatları sizlerinde gözden çıkarması gerekmektedir. Toy poodle sahiplenme için iyi bir araştırma yapmalısınız ve doğru bir kurumdan almanız gerekmektedir. Bende sizlere toy poodle sahiplenme için elimden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışacağıma emin olabilirsiniz.

toy poodle fiyatları