Tüm sorularınızı hızlıca yanıtlayabilirim.

MerhabaBen Büşra

Pati Dünyama Hoş Geldiniz.

Yavru Köpek Nasıl Bakılır ?

Pomeranian hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz

Kocaman kafa yapısı ile tıpkı bir oyuncak ayıyı andıran bu sevimli Pomeranian köpek ırkı görenleri kendine hayran bırakıyor. Yazımızda pomeranian hakkında detaylı bilgileri bulabileceksiniz.

Pomeranian

Pomeranian boo

 cinsi köpekler popüleritesinden ve çok sık bulunmadığı için yüksek fiyatlara satılıyor. Pomeranian fiyatları oldukça yüksek olmasına rağmen sevimli görüntüleri ve popüleritesinden ötürü pomeranian sahiplenmek isteyen insanların sayısında da bi hayli artış gözlenmektedir. Pomeranian boo ırkı için genel ortalama baz alınarak bir piyasa araştırması yaptık ve bunu sizlerle paylaşmak istedik.

 Fiyatları

Pomeranian (Boo) fiyatları 4.000₺ ve 25.000₺ arasında değişmektedir. Spitz ve boo dediğimiz ayı suratların fiyatları ayrılmaktadır. Pomeranian boo fiyatları genel olarak daha yüksek rakamlarda bulunabilir.

 

Pomeranian Satın Alırken Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Satın aldığını hayvanın değerine etki eden konu sadece cinsi değildir. Çok büyük miktarlara satışı yapıldığı için aldığınız hayvanın yaşına, türüne, safkanlığına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde orijinal hayvan sahipleneyim derken beklentileriniz hiç istemediğiniz şekillerde olabilir.

Yaşına Dikkat Edin

Köpek satın alınırken yaş konusuna fazlaca ağırlık vermelisiniz. Köpek yavrusu satın almaya karar verdiğinizde alacağınız yavrunun yaşı ideal durumlarda 6 veya 8 haftalık olmalıdır. Hayvanlar bu zaman diliminde anne sütünü bırakarak çevresini tanımaya yoğunlaştıkları için hem onların yaşamsal faaliyetlerine saygı göstermiş hem de size daha kolay uyumlu olmasını sağlarsınız.

Satın Alma İşlemi İçin Uygun Zamanı Bekleyin

Hayvan satış piyasası kış mevsiminde çok fazla düşüş gösterdiği için mutlaka kış mevsiminde bir piyasa araştırması yapmanız gerekiyor. Aksi taktirde tam mevsiminde satın aldığınız kuçu size çok pahalıya mâl olabilir.

Pomeranian da en Önemli Konu, Pomeranian sağlık sorunları

Pomeranian cinsi sadece tek tür olarak değildir. İsminin adı altında birçok tür farklılığı vardır. İnternetten bu ırk hakkında güzel bir araştırma yaparak doğru türü sahiplenebilirsiniz. Pomeranian boo ırkı için sağlık konusu oldukça önemlidir. Pomeranian boo özellikle dişleri hassasdır. Pomeranian yavrusuna itina ile bakmanız gereklidir.

Sahiplendiğiniz Pomeranian’ın Safkan Olması Ne Kadar Önemli?

Sahiplendiğiniz köpeği neden sahipleneceğinize önce bir karar vermeniz gerekiyor. Eğer çiftliğini kurarak satışını yapacaksanız safkan değil de üzerinde lekesi olmayan, güzel renklere sahip bir köpek satın almanız gerekmektedir. Bunun sebebi bu tür köpeklerin satışında fiyatlar fazlasıyla yukarı çıkıyor. İnsanlar farklı olan şeyleri seviyorlar. Bu sebeple yapmanız gereken ilk şey satın aldığınız köpeğin size yoldaş mı yoksa bir kazanç kapısı mı olacağına karar vermektir.

Mikroçip İle Hayvanın Kimliğini Belirleme

Sahiplenilen yavru hayvanın mikroçip ile kimliklendirilmiş olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü bu kimlikleme yöntemi köpeğinizin herhangi bir kaybolma durumunda onu kolayca bulabilmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda çip ile kimliklenen hayvanlar kesinlikle safkandır. Satışını yapan kişilerde yaptıkları işe saygı duyarak iyi bir satış yapacaklardır. Eğer sizde bir pomeranian boo sahiplenmek istiyorsanız mutlaka;

Sizler de Pomeranian boo sahiplenmek ve Garantili yavru istiyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz.
 İletişim : 0 553 076 16 00