Yavru köpek fiyatları ve satılık yavru köpek ilanları

MerhabaBen Büşra

Pati Dünyama Hoş Geldiniz...

Yavru Köpek Bakımı

Pomeranian boo

Pomeranian boo ırkı hakkında bilinmesi gerekenler

Geçmiş zamanlardan bu güne kadar bilinmektedir ki insanların en yakın dostu hayvanlar olmuştur. Evcilleştirilen hayvanlara bakıldığında köpekler de insanlara karşı sadakatleri ve sevgisi ile en çok tercih edilenler arasına girmiştir. Yavru köpek ırklarından en çok dikkatleri üzerine çeken ve insanların beğenisini kısa zaman da kazanabilen bir ırk olan pomeranian boo hakkında tüm söylenenler doğrudur. Pomeranian boo genel olarak oyuncak ayı gibi görüntüsüyle sizi kendine hayran bırakabilen bir ırkdır. Pomeranian boo son yılların en popüler ırkları arasında ilk sırada yer almaktadır. 1800’lü yıllarda Pomeranya bölgesinde ortaya çıktığı düşünülen bu ırk geçmiş dönemlerde İngiliz Kraliçeleri tarafından dünyaya duyurulmuşlardır. Bu dönemden sonra popüleritesi her geçen gün artmaya devam etmiştir.

Pomeranian Boo ırkı özellikleri nelerdir? Yavru pom cinsi hakkında bilgiler nelerdir? Pomeranian boo Karakter ve fiziksel özellikleri nelerdir?
Pomeranian boo Bakımı nasıl yapılır?

Dış görünüşü itibari ile pelüş ayıcıklardan farksız olan pomeranian boo, tüy dökümü çok fazla olmaktadır. Bu sebeple pomeranian sahiplenecek kişiler bakımı konusunda biraz zorluk çekeceklerdir. Hareketli, kıpır kıpır bir cins olan bu köpekler arkadaş canlısı sıcakkanlıdırlar.

Pomeranian boo yavrusu ve pomeranian fiyatları

Pomeranian Boo Irk Özellikleri Neler ?

Kökeni Almanya olarak bilinen Pomeranian ırkının ortalama hayatta kalma süresi 13- 15 senedir. Pomeranian boo ırkında kilo 1 ile 3 kg arasında değişebilmektedir. Pomeranian boo boyu 18-30 cm arasında olur. Kucak köpeği olarak bilinmektedir.

Pomeranian ırkı diğer özellikleri arasında:

* Pomeranian ırkının Enerjisi yüksekdir.

* Pomeranian boo ırkınınEgzersiz ihtiyacı çok fazla değildir.

* Diğer köpek ırkları ile geçindikleri söylenemez.

* Çocuklarla arası çok iyidir.

* Sahibine karşı sadık ve sevgi doludur.

*Yabancılara karşı mesafeli davranır.

*Eğitilebilirlik orta seviyedir.

Pomeranian boo ortalama boyutuna 8-10 aylık olduğunda ulaşabilmektedir. Pomeranian ırkı pelüş ayıcık gibi tüy yapısına sahiptir ve tüyleri çift katmandan oluşur. Yumuşak bir tüy yapısına sahip bir ırkdır. Pomeranian ırkı kulakları her zaman dik olmalıdır. Badem gibi küçük gözleri ile hemen dikkat çeken bu sevimli ırk,yumuşak ve kabarık tüyleri ile kendi karizmalarını tamamlar. Pomeranian boo ırkının birden fazla renk sklası bulunmaktadır. En çok karşılaşılan renk kızıldır. Siyah pomeranian yada beyaz pomeranian da bulunabilir.

Pomeranian Boo Karakteristik Özellikleri

Pomeranian ırkı diğer köpeklere ve yabancı insanlara karşı mesafeli olarak yaklaşırlar. Bu ırk kolay kolay tanımadığı kişilere yaklaşmazlar. Pomeranian boo ırkının en önemli özelliklerinin arasında oyuncu olması ve eğitimi de oyun oynayarak verilebilmesi bulunmaktadır. Oyun oynama istekleri çok fazla olmaktadır ve sahiplerinden hep bir oyun hareketi beklemektedir. Sürekli ilgi isteğinde olurlar ve sahibinden onunla ilgilenmesini isterler. Oyun oynamayı sevmeleri eğitilebilirlik düzeyini arttırmaktadır ve eğitim sürecini daha rahat geçirilmesini sağlamaktadır. Pomeranian ırkının iç güdüleri yüksektir fakat koruma köpeği olarak görev alacak bir ırk değildir. Son zamanlar da tercih edilmesi oldukça fazla artan pomeranian boo ırkı fiyatları da popüleritesinden dolayı devam etmektedir. Pomeranian fiyatları şu an da 20.000 TL gibi rakamlara ulaşmaktadır. Pomeranian boo fiyatları hakkında detaylı bilgilere ulaşabileceğiniz sayfamızı takip etmenizi tavsiye ederiz.