Yavru köpek fiyatları ve satılık yavru köpek ilanları

MerhabaBen Büşra

Pati Dünyama Hoş Geldiniz...

Yavru Köpek Bakımı

Maltipo

Maltipo

Maltipo ırkı hakkında bilinmesi gerekenler

Maltipo ırkı Poodle ile maltese ırklarının eşleştirilmesi sonucu ortaya çıkan dizayn ırkdır. Maltipo ırkı da genel olarak hem toy poodle hemde maltese kanına sahip olduğu için tüy dökmez ve koku problemi yaşatmayan ırklardandır. Maltipo ırkın da toy poodle genleri baskınsa eğer tüy problemi hiç yaşamazsınız. Poodle gibi anti alerjenik özelliğini de almaktadır. Maltese geni daha baskın geldiyse yine tüy ve problemi yok denilecek kadar az olacakdır. Tüy sorunu hiç yaşamamak için maltipo ırkının da bakımını düzenli yapmanız önerilmektedir.
Yavruyken yeterince sosyalleştirmeniz önerilmektedir bu sayedde diğer köpeklerle ve evcil hayvanlarla da iyi geçinebilecektir. Yabancılara karşı mesafelidir ve ailesini yabancılardan korumak için kendi boyutuna bakmaz oldukça cesur bir ırkdır. Maltipo ırkı genellikle çocuklarla iyi geçinebilen fakat küçük çocuklar oyun oynarken canını yakabileceğinden biraz daha sakınmak gerekebilir. Küçük çocukların yapacağı yanlış bir hareket maltipo ırkına zarar verebilir.

maltipo yavrusu ve maltipo fiyatları

Maltipoo ırkı eğitimi

Maltipo ırkı genellikle eğitime açıktır fakat zorluklara karşı dirençli bir köpek ırkı değildir. Maltipo ırkını eğitirken tavrınız pozitif olmalıdır ve yavrunuzu eğitim sırasında cesaretlendirmelisiniz. Eğitim sırasında ödül bisküvileri onun daha istekli bir şekilde öğrenmesinde yardımcı olacaktır. Ev içerisinde eğitim verirken biraz sabırlı olmanız gerekicektir.

Maltipoo ırkı bakımı

Maltipo ırkı üstte ki paragrafta da bahsettiğimiz gibi ya hiç tüy dökmez yada çok az miktarda döker. Aylık olarak düzenli bir şekilde traş ve fırçalamak gerekir ki kıvır kıvır olan tüyleri birbirine dolanıp yavrunuzu rahatsız etmesin. Maltipo ırkı bakımın da bir diğer önemli nokta ise göz ve kulak bölgesinin temizliği olacaktır. Bu bölgelerde ki fazlalık tüyler alınarak yavrunuzun daha huzurlu olması sağlanabilmektedir. Maltipo ırkı için banyo sadece gerektiği zamanlar da önerilmektedir. 

Maltipoo ırkı karakteri

Sevgi dolu ve akıllı bir köpek ırkıdır. Poodle ve Maltese ırkının karışımı, oyunsever ve ailesine çok bağlı bir ırkdır. İnsanlar ile etkileşimde kalmayı seven bir ırkdır. Maltese genleri baskın gelen maltipo da ağız kısmı yuvarlak olur, bunun yanı sıra poodle genleri baskın gelen maltipo da ise uzun bir yapıya sahiptir.