Tüm sorularınızı hızlıca yanıtlayabilirim.

MerhabaBen Büşra

Pati Dünyama Hoş Geldiniz.

Yavru Köpek Nasıl Bakılır ?

Maltese terrier hakkında detaylı bilgiler

Maltese terrier, tahmini olarak 2800 yıl önce Malta’da üretildiği düşünülen bir süs köpeği ırkıdır. Yetişkinleri yaklaşık 13 cm yüksekliğinde ve 3 kg ağırlığındadır. Uzun beyaz tüylü, sarkık kulaklı, ufak vücutludur. Nazik görünümüne rağmen genelde canlı ve hareketli olan Maltes terrier fazlasıyla sevimli bir süs köpeği ırkıdır.

maltese terrier

Maltese terrier yavrusu hakkında tüm bilgiler burada.

Ülkemizde de Süs Köpekleri denildiğinde akla ilk gelen köpek ırkıdır. Maltese Terrier eğitim konusunda oldukça zeki ve sahibini dinleyen çabuk öğrenen bir ırk olduğundan evde bakılabilmektedir. Maltese Terrier ırkı kar beyaz görünümü ile ve yumuşacık tüy yapısı sayesinde görenleri kendine hayran bırakan bir güzelliğe sahiptir. Hayatında hiç yavru köpek sahiplenmeyen kişiler için en ideal köpek ırkı maltese terrier denilebilir. Çok fazla hareket ve egzersiz ihtiyacı olmadığından evde bakılmaya en müsait ırklardandır. Ancak evde 8 saat ve üstünde yalnız kalmamaları gerekmektedir. Maltese terrier ömrü 12 ve 15 yıl arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

Ortalama yaşam süresi12–15 yıl
RenkBeyaz
Kariyerine başladığı yerAkdeniz Havzası
KarakteriUysal, Sevecen, Hayat Dolu, Zeki, Korkusuz, İyi Huylu, Duyarlı, Oyuncu, Aktif, Nazik
BoyErkek: 21–25 cm, Dişi: 20–23 cm
KiloErkek: 3–4 kg, Dişi: 3–4 kg

Maltese terrier ırkı için söylenecek bir diğer önemli husus ise bakımlarının atlanmaması gerektiğidir. Bakımlarını aksatmadan ve düzenli bir veteriner kontrolüne tabi tutmalısınız. Bunun yanı sıra iyi bir petkuaförü de araştırıp bulursanız o güzel görünümleri daha da güzellik katacağınızdan emin olabilirsiniz. Petkuaförü oldukça önemli ve atlanmaması gerekir, aksi takdir de hassas tüy yapıları bozulur ve güzel görüntüsünü kaybedebilir.

Maltese terrier fiyatları ;

Maltese terrier

Maltese terrier yavrusu ve maltese terrier fiyatları

Maltese terrier süs köpekleri arasında en çok tercih edilen ırkların başında gelmektedir. Maltese terrier son zamanlarda sosyal medya ve internetin de ekisiyle oldukça popüler olmuş bir köpek ırkıdır. Bu popüleritesinden ötürü maltese fiyatları son zamanlarda oldukça yükselişe geçmiştir. Günümüz de safkan bir maltese terrier fiyatı : 4.000 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir. Bu değişkenlik yavrunun sağlık durumuna göre safkan oluşuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Sizler de Maltese terrier sahiplenmek ve Garantili yavru istiyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz.
 İletişim : 0 553 076 16 00