Yavru köpek fiyatları ve satılık yavru köpek ilanları

MerhabaBen Büşra

Pati Dünyama Hoş Geldiniz...

Yavru Köpek Bakımı

Maltese terrier

Maltese terrier

Hayatınıza yeni bir dost ve eviniz içerisine yeni bir üye katmaya hazırlanıyorsanız ve bu yeni üyenin minik bir Maltese terrier olacağına eminseniz yazımızın tamamını okumanızı tavsiye ederiz. Maltese terrier yavrusu eve getirmeden önce, Maltese Terrier özellikleri, karakteri ve köpeğin doğası ve davranışıyla ilgili temel bilgileri öğrenmeniz şarttır. Sebebi ailenin diğer fertleri gibi gelecek olan yavrunun da mutlu huzurlu bir yaşama ihtiyacı olacağıdır. Bu nedenle sorumluluğunu alacağınız bir sizin hayatınıza adapte olabileceğinden emin olun. Böylece onu terketmek zorunda kalmazsınız ve her iki taraf da yaşamı boyunca mutlu olacaktır.

maltese terrier

Maltese Terrier ile mutlu bir hayat geçirmek

Malta terrier ırkı, bizlerin yavru köpeklerde aradığı bir çok pozitif özelliğe sahip küçük tatlı bir ırkdır. Maltese Terrier ırkı kucak köpeği olarak nitelendirilmektedir. Sebebi iyi huylu, güven verici ve nazik.

Maltese Terrier genel olarak hayat doludur. Her ırk da olduğu gibi, bazı kişiler özellikle sahiplerine karşı daha fazla sıcak kanlı, bazılarına yabancılara karşı daha soğuk kanlıdır.

Maltese terrier ırkı boyutlarından dolayı ev içerisinde de enerjisini atabilmeleri mümkündür ancak yine de dışarıda gezmek egzersiz ihtiyacını karşılamak her gün olmasa da iki günde bir gerekebilir. Yürüyüşler de sahibine eşlik etmeye bayılırlar.

Eğitim ve sosyalleşme, maltese terrier cinslerinin karakterinin oluşmasında da önem arz etmektedir. Maltese terrier ırkına sanki bebek gibi davranırsanız ya da onu şımartırsanız, aşırı bağımlı, güvensiz ya da kırılgan bir karakter ile karşılaşabilirsiniz. Bu şekilde davranmak yerine daha despot kuralları olan bir tavır sergileyebilirsiniz.

Maltese Terrier Özellikleri

  • Küçük ırk köpekleri daha fazla seviyorsanız,
  • Karakter olarak kibar iyi huylu bir pati arıyorsanız,
  • Az tüy döken bir yavru köpek istiyorsanız, (alerjisi olanlar için önerilir)

Maltese Terrier sizler için doğru karar olacaktır.

Maltese terrier Kırılgan ve aşırı hassas bir ırk, (ayrıntılı açıklamasını okuyabilirsiniz)

  • Dışarıdan gelecek olan tehditlere karşı güvenliğini sağlamanız gereken bunun yanında kendi ayaklarının üzerinde durmasını da öğretmeniz gereken bir ırkdır maltese terrier.
  • Yalnız bırakıldığında “terkedilme korkusu” psikolojisine girebilir,
  • İhmal etmeden sık aralıklarla fırçalama ve taranma, düzenli olarak traş ihtiyacı var.

Maltese terrier özellikleri ve karakteri

Maltese terrier genel olarak uysal
Malta Terrier’nin tatlı bir mizacı olan nazik bir ruhu vardır.
Maltese terrier sahibine bağlı yaşamaktadır. Sahibine sadık olması ile tanınmaktadır.

Maltese terrier hareketli ve canlıdır

Maltese Terrier cinsi köpeklerin enerji seviyesi, bir ömür boyu sürer. Gençliğinde canlı ve eğlenceli olmasına rağmen, yetişkin yıllarında da enerjisini kaybetmez.

Maltese terrier fiyatları

Maltese terrier fiyatları yada malta teriyer fiyatları merak eden ziyaretçilerimiz için ortalam bir maltese fiyatları araştırmamızda 5.000 TL ile 10.000 TL arası rakamlar karşımıza çıkmaktadır. Safkan bir maltese terrier fiyatı 5.000 TL den başlar şecere belgesi olanlar 10.000 TL gibi rakamları bulmaktadır. Şecereli maltese terrier yavrusu isteyenler biraz daha yüksek rakamları gözden çıkarabilmelidir.