Yavru köpek fiyatları ve satılık yavru köpek ilanları

MerhabaBen Büşra

Pati Dünyama Hoş Geldiniz...

Yavru Köpek Bakımı

Cavalier King Charles

Cavalier King Charles

Cavalier King Charles Özellikleri

Cavalier King Charles ırkı için en belirgin ve en önemli özelliklerinden biri iyi karakterli olması ve küçük ırk oluşudur. Apartman hayatında rahatlıkla bakılabilecek köpek ırklarındandır. Sempatik ve cana yakınlığı ile dikkat çekmektedir. Çocuklu ailelere önerdiğimiz bu ırk canı yansa bile ses etmez ve hırçın tavırlar sergilemez. Genel olarak uysal ve sakin bir yapıda kalmaya devam eder. Cavalier king charles bakımı kolay ve çocuklarla da çok iyi anlaştığı bilinmektedir.

cavalier king charles

Cavalier King Charles ırkı özellikleri

  • Yaşam Süresi: 9/14 yıl
  • Köken: İngiltere
  • Ağırlık: 2-4 kg
  • Boy: 28-38 cm

İsmini İngiliz kraliyet ailesinden almaktadır. Kraliyet soyuna sahip tek köpek ırkıdır. Cavalier king charles ırkında bakım konusunda sorun yaşamazsınız ve apartman hayatına kolaylıkla uyum sağlayabilmektedir. Oyuncu ve sempatik karakterleri ile tanınmaktadırlar. Ortalama ömürleri 9-14 sene olan bu cinsin kökeni İngiltere’ye dayanır. Bu ırk, kraliyet ailesinin gözdesi olmayı başarmıştır.

cavalier king charles yavrusu ve king charles fiyatları

Cavalier King Charles karakteri

Cavalier King Charles ırkının çok enerjik ve oyuncu bir özelliği vardır. Sahibiyle zaman geçirmeye bayılır ve ilgi görmekten oldukça fazla hoşlanır. Kucakta gezmeye ve sahibine sarılmayı sever. Bu ırk, zekası ile de tanınmaktadır ve öğrenmeye açıktır. Küçük yaşlarda bu ırka eğitim vermeniz gelecekte şımarıklık gibi karakteristik sorunlar yaşamamanız için önemlidir. Şımarmaya ve havlama eğilimleri vardır. Sahibi neredeyse oda oraya gitmek için can atar. Küçük çocuğunuz ile yavru Cavalier King Charles Spaniel cinsi köpeğinizi uzun süre yalnız bırakmamanız önerilir.

Cavalier king charles fiyatları

Cavalier king charles fiyatları günümüzde 5.000 TL ile 12.000 TL gibi rakamlara ulaşabilmektedir. Profesyonel ve lisanslı üreticiler aracılığıyla bu ırkı sahiplenmeniz önerilmektedir. Cavalier king charles ırkının özelliklerini taşırsa gerçekten çok asil bir ırk olarak geleceğinde karşınıza çıkacaktır. Sizler de cavalier king charles sahiplenmek ve bir cavalier yavrusu istiyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz.