Tüm sorularınızı hızlıca yanıtlayabilirim.

MerhabaBen Büşra

Pati Dünyama Hoş Geldiniz.

Yavru Köpek Nasıl Bakılır ?

Border Collie ırkı hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Border collie hakkında genel bilgiler bulacağınız yazımızda, Border collie bakımı, Border collie fiyatları gibi bilgileri de bulabilirsiniz.

Border collie, İngiltere-İskoçya sınırında yaklaşık 300 yıldır koyun çobanı köpeği olarak kullanmıştır. Sıradışı bir collie ırkı olarak bilinir.

border collie

Border collie ve border collie yavrusu

Köpek ırkları arasında en zeki ırklardan kabul edilen border collie yetenek yarışmalarında da çok başarılı olduğu yakın tarihlerde de görülmüştür. Bu sebeple Günümüz de Border collie fiyatları günümüz de 5.000 TL ile 7.000 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

 

Border Collie Irk Özellikleri

Border Collie yavrusu sahiplenirken en önemli etken bu ırkın çok zeki ve çalışmayı çok seviyor olması gerçeğidir. Dünya da kabul gören zekaları en dikkat çeken özellikleridir. Eski zamanlar da çoban köpeği olarak yetiştirilen ve iş amaçlı yardımcı olarak bakılan Border Collie ırkı artık iyi bir aile dostu olarak apartman hayatımız da bile evimizin içerisinde kendine yer edinmiştir. Tam olarak aile dostu bu zeka küpü Border Collie ırkı benimde en sevdiğim ırkların başında gelmektedir. Border Collie ırkı son derece aktif ve enerjikdir. Ancak bu enerjileri iyi bir eğitim ile çok daha yararlı bir şekilde değerlendirilebilir. Border Collie yavrusu isteyen kişiler bilmelidir ki gerçek ve istikrarlı eğitim verdiğiniz de ev işlerinde sizlere yardımcı bile olabilecek bir köpek ırkıdır. 🙂 Diğer ırklar gibi Border Collie ırkı da popüleritesi oldukça yüksekdir.

Border collie

Border collie ve border collie yavrusu

Border Collie yavru anatomik yapısından dolayı diğer ırkların yapamadığı amuda kalkmak, iki ayağı üzerinde yürümek gibi hareketleri son derece rahatlıkla öğretebilirsiniz. Bu zeki ırkın yavrusunu seçerken, cana yakın ve sosyal olmasına dikkat etmeliyiz. Son derece aktif bir ırk olmasından dolayı hareket etmeyi seviyorsanız sizin için son derece ideal bir ırk konumundadır. Border Collie yavrusu sahibi olan insanlar içerisinde yapılan araştırmada, bir çok insandan daha zeki olduklarını söylemektedirler. Sonuç olarak farklı ve çok özel bir ırk arıyorsanız sizin için son derece uygun olduğunu düşünüyorum.

Sonuç olarak Border Collie köpek ırkı dünyada kabul görmüş en zeki köpek ırkı olmasının yanında itaat ve komut eğitimlerine verdiği tepkiler ve kavrama yeteneği ile son derece mükemmel bir köpek ırkıdır. Border Collie köpek ırkı sahiplenmeniz ve border collie ile beraber yaşamaya başladığınız andan itibaren zekasına hayran kalabileceğinizi belirtmek isterim.

Border Collie fiyatları ;

Border collie ırkının günümüz de ki fiyatı 4500 TL ile 6.000 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Border collie yavrusu şecere durumuna göre yüksek fiyatları görebilmektedir. Ancak sizlerde benimle iletişime geçerek ırk garantili yavrular ve fiyatları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sizler de Border Collie sahiplenmek ve Garantili yavru istiyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz.
İletişim : 0 553 076 16 00