Yavru köpek fiyatları ve satılık yavru köpek ilanları

MerhabaBen Büşra

Pati Dünyama Hoş Geldiniz...

Yavru Köpek Bakımı

Border Collie

Border Collie Irkı

Border collie ırkının zaman geçirebileceği aktiviteler olduğu sürece diğer evcil hayvanlar ve çocuklarla iyi geçindikleri gözlemlenmiştir. Karşı cins ile daha iyi anlaşabilmektedir. 

border collie fiyatları

Border Collie ırkı Bakımı

Border collie ırkı periyodik olarak haftada en az 1 kere taranmalı ki tüy yapısının güzel görünümü kaybolmasın. Border collie haftalık tarama ve fırçalama önemlidir.  Bir çok köpek ırkı gibi tüy dökme zamanları olabildiğinden, tüy dökme mevsimlerinde yada mevsim geçişlerinde tarama ve fırçalama biraz daha sıklıkla yapılabilir. Bu sayede tüy problemi yaşamayacaksınız. Border collie ve diğer tüm ırklar için de banyo konusu genel olarak aynıdır ve gerekmedikçe banyo yaptırılmamalıdır. Border collieler 12-15 sene ortalama yaşam süreleri vardır. 

Border Collie ırkı Eğitimi

Bilindiği üzere Border collie ırkı dünyanın en zeki köpek ırkları listesinde en başta gelmektedir. Bu üstün zekaya sahip Border collie ırkı eğitim konusunda kavrama yeteneği sayesinde rahatlıkla eğitilebilmektedir. Border collie ırkı sahiplerine karşı oldukça bağlıdırlar. Sahibine sadık bu ırk sahibi ne derse onu uygulamak için daime gözlerinin içine bakmaktadır. Border collie ırkı genel olarak uysaldır. Border collieler atik ve hızlı bir ırkdır. Border collie ırkı için eğitimi spor etkinliği haline getirmek daha zevkli ve daha da kolay olacaktır.

Border Collie ırkı Karakteri

Border collieler zeki, kararlı ve cesur bir ırkdır. Ailesi ile içten ve samimi bir bağ kurar. Border collie ırkı enerjisi ile birlikde çalışmaya ve oyun oynama gibi aktivitelere bayılır. Bu sebepledir ki benim en çok sevdiğim köpek ırkıdır. Tüm köpek ırklarını seviyor ancak liste yapsam en başta border collie geliyor. 

Border Collie ırkı Tüy Yapısı

Border collie ırkının bir çok renk skalası bulunmaktadır. Border collie ırkı renkleri genellikle siyah beyaz olarak dikkat çekmektedir. Nadir bulunan renkleri ise Blue Border collie ve Kızıl Border collie ırkıdır diyebilirim. Border collie bir çok rengi ile karşımıza çıkmaktadır.  Alt tüy katmanı ise kalın, orta boylu ve parlaktır. Tüyleri orta derece dökülür.

Border Collie Kökeni

Adında ingilizce 'border' (sınır) kelimesi ile bu ırkın İngiltere ve İskoçya'daki sınırlarındaki ırkları göstermektedir. Border collie, İngiltere-İskoçya sınırında yaklaşık 300 yıldır koyun çobanı köpeği olarak kullanılan farklı bir collie ırkı. En zeki ırklardan biri kabul edilen border collie yetenek yarışmalarında da çok başarılıdır.

Border collie Ortalama yaşam süresi10–17 yıl
Border collie RenklerSiyah, Beyaz, Mavi, Blue Merle, Lila, Kaplan Desenli, DAHA FAZLA
Border collie karakteriKararlı, Enerjik, Zeki, Hevesli, Duyarlı, Atik
Border collie boyErkek: 48–56 cm, Dişi: 46–53 cm
Border collie kiloErkek: 14–20 kg, Dişi: 12–19 kg
Border collie kariyerine başladığı yerBirleşik Krallık, Galler, İskoçya, İrlanda, İngiltere